08
ژانویه

سونی تولید سری دوربین‌های عکاسی a7 II و a6400 را متوقف کرد

سونی تولید سری دوربین‌های عکاسی a7 II و a6400 را متوقف کرد

سونی تولید سری دوربین‌های عکاسی a7 II و a6400 را متوقف کرد:سونی تولید و عرضه‌ی تمام سری دوربین‌های a7 II و a6400 را به‌دلیل کمبود تراشه متوقف کرد.

شرکت ژاپنی سونی هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای به اطلاع مصرف‌کنندگان محصولاتش رساند که به‌دلیل کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها، خط‌تولید ۵ مدل دوربین عکاسی حرفه‌ای و یک ابزار جانبی را متوقف کرد.

در بیانیه‌ی رسمی سونی، اعلام شده است که در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۸ آبان ۱۴۰۰)، این شرکت پذیرش سفارش محصولاتی ازقبیل سری دوربین‌های عکاسی a7 II، سری دوربین‌های عکاسی a6400، دوربین‌های عکاسی a6100 (فقط در رنگ مشکی)، دوربین فیلم‌برداری PXW-Z190 4K و میکروفون سونی ECM-B1M را متوقف کرده است.

  • شرکت معروف سازنده ماشین حساب عامل اصلی کمبود تراشه شناخته شد
  • فورد برای مقابله با کمبود تراشه با GlobalFoundries همکاری می‌کند

سونی درادامه‌ی بیانیه‌اش اظهار می‌کند که تمامی سفارش‌های ثبت‌شده تا پایان روز ۱۹ نوامبر را در نوبت ارسال قرار خواهد داد؛ هرچند ممکن است تحویل محصولات با اندکی تأخیر همراه باشد. علاوه‌براین، در اطلاعیه‌ی سونی درباره‌ی امکان راه‌اندازی مجدد خط‌تولید این محصولات عنوان شده است که سونی در دوره‌های زمانی مختلف وضعیت موجودی تأمین‌کننده‌های قطعات را زیرنظر خواهد گرفت تا درصورت امکان، این محصولات را به خط‌تولید بازگرداند.

گفتنی است سونی، تنها شرکتی نیست که با مشکل کمبود تراشه دست‌وپنجه نرم می‌کند و تقریبا تمام محصولات حوزه‌ی های‌تِک درگیر این مشکل هستند که درنهایت به افزایش قیمت‌ها منجر خواهد شد.

سونی تولید سری دوربین‌های عکاسی a7 II و a6400 را متوقف کرد:با اینکه سری دوربین‌های a7 II و a6400 و 6100 چندین سال است معرفی شده و جای خود را در بازار پیدا کرده‌اند، همچنان برای افرادی که قصد دارند تجهیزات حرفه‌ای و درعین‌حال مقرون به‌صرفه تهیه کنند، گزینه‌ی مناسبی به‌شمار می‌روند؛ زیرا در این چند سال، قیمت این محصولات کاهش چشمگیری یافته است و در رقابت با سایر دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی، هنوز جایگاه اختصاصی خود را دارند.