اینترنت ماهواره‌ای چیست؟
22
دسامبر

اینترنت ماهواره‌ای چیست؟

اینترنت ماهواره‌ای چیست؟ اینترنت ماهواره ای به چه معناست؟

اینترنت ماهواره ای فرایند دسترسی به اینترنت با کمک ماهواره های ارتباطی، معمولاً ماهواره های زمین ثابت است.

اینترنت ماهواره ای مستقل از مکان است و اتصال را می توان در هر جایی انجام داد زیرا پوشش جهانی را فراهم می کند. این اینترنت در مکانهایی که کیفیت دسترسی آنها غیرقابل اعتماد یا ضعیف است یا مکانهایی که دسترسی به اینترنت زمینی در دسترس نیست ایده آل است.

چرا از اینترنت ماهواره ای استفاده کنیم ؟

تنها دلیلی که ممکن است از اینترنت ماهواره ای استفاده کنید این است که در منطقه ای زندگی می کنید که سایر گزینه های اینترنت مانند کابل یا DSL در دسترس نیست. اگر از طریق دیالوپ هستید، یک ارتقاء خواهد بود، به این معنا که به طور قابل توجهی سریعتر است.

به غیر از این، هر چند، دلیل زیادی برای استفاده از وجود ندارد. به این جوانب مثبت/منفی نگاه کنید متوجه منظور من خواهید شد.

اجزای اصلی اینترنت ماهواره ای چیست ؟

– ماهواره در مدار زمین ثابت

– ایستگاه های زمینی که دروازه ای برای انتقال اطلاعات از ماهواره هستند.

– آنتن ظرف با فرستنده گیرنده، که در محل کاربر ارائه می شود.

علت استفاده از اینترنت ماهواره ای, مزایای اینترنت ماهواره‌ای, معایب اینترنت ماهواره‌ای

مزایای

• ایده آل ترین دسترسی به اینترنت برای کاربرانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند یا دور از شهرها یا دفاتر کابل یا تلفن زندگی می کنند.

• از آنجا که از دیش ماهواره ای برای ارتباط دو طرفه استفاده می کند، نیازی به کابل یا خط تلفن ندارد.

• در مقایسه با سایر گزینه های اینترنت، در صورت وجود ، خاموش شدن شبکه کمتر یا ناچیز است.

• اتصالات اینترنتی ماهواره ای می توانند از پهنای باند زیاد استفاده کنند، بنابراین سرعت/کیفیت اینترنت شما نباید تحت تأثیر تعداد زیادی از کاربران و یا “اوج استفاده” قرار گیرد.

• سریعتر از شماره گیری است. بستگی به بسته ای دارد که خریداری می کنید، اما می توانید انتظار داشته باشید که سرعت ماهواره 10 تا 35 برابر بیشتر از شماره گیری باشد.

معایب اینترنت ماهواره ای:

• هزینه راه اندازی و تجهیزات گران تر از خدمات سنتی اینترنت و تعمیرات است.

• سرعت اتصال معمولاً به دلیل تأخیر سیگنال نسبت به خدمات کابل، DSL یا فیبر نوری کندتر است.

• تأخیر احتمالی در بارگذاری و بارگیری داده ها.

• آب و هوا بر مسیر سیگنال تأثیر می گذارد. در مواقع وزش باد شدید یا طوفان های بارانی، باید انتظار اینترنت بی کیفیت را داشته باشید، با این فرض که اصلا اینترنت ندارید.

• VPN ها با سازگار نیستند. آنها به تأخیر کم و تنظیم پهنای باند بالا نیاز دارند که کاملاً برعکس چیزی است که با به دست خواهید آورد.

• نسبتاً گران است.

اینترنت ماهواره‌ای چیست؟همانطور که می بینید، معایب اینترنت ماهواره ای (به مراتب) بیشتر از هر مزیتی است. این بزرگترین یا قابل اطمینان ترین گزینه نیست و فوق العاده گران است. برخی از هزینه ها ممکن است به دلیل فناوری باشد، اما در مورد عرضه و تقاضا نیز وجود دارد. عرضه زیادی (اینترنت) وجود ندارد، بنابراین تقاضا (و هزینه ها) برای نشان دادن این امر زیاد خواهد بود.

با این اوصاف، شکایت از اینترنت ماهواره ای دشوار است، زیرا این تنها گزینه ای است که شما دارید (اگر گزینه های دیگری مانند DSL یا کابل دارید، به جای آن باید یکی از آن ها را انتخاب کنید). سریعتر از شماره گیری است و دسترسی به اینترنت را در مناطقی که سایر اتصالات از آن استفاده نمی کنند، فراهم می کند. نتیجه نهایی – بهتر از نداشتن دسترسی به اینترنت است