ترفندهای آیفون که احتمالا نمی‌دانستید!
18
دسامبر

ترفندهای آیفون که احتمالا نمی‌دانستید!

ویژگی‌های مخفی بسیاری در آیفون به همراه میانبرهای داخلی مفیدی وجود دارد که ممکن است کاربران از آنها خبر نداشته باشند، از آن جمله میتوان به ویژگی PDF کردن صفحات وب و تماس‌ اضطراری از مخاطبان خاص اشاره کرد.

آموزش : ترفندهای آیفون که احتمالا نمی‌دانستید!

ویژگی‌های بسیاری در دستگاه‌های با سیستم عامل iOS وجود دارد. وب‌سایت ان‌وای‌پست، به نکات و ترفندهای مفیدی برای آیفون و آیپد اشاره کرده است. برای مثال، شما می‌توانید برنامه‌ها را روی صفحه آیفون جابه‌جا کنید، برنامه‌ها را در پوشه‌ها قرار دهید و حتی برنامه‌ها را به صفحات مختلف آیفون خود منتقل کنید. این یک راه عالی برای سازماندهی صفحه دستگاه شماست و اغلب افراد برنامه‌ها را بر اساس حوزه‌هایی مانند بازی، بهره‌وری، شبکه‌های اجتماعی یا امور مالی گروه‌بندی می‌کنند تا بتوانند به سرعت برنامه‌های خود را پیدا کنند.

برای جابجایی برنامه‌ها، می‌توانید به‌سادگی روی هر برنامه ضربه بزنید و آن را نگه دارید و شروع به کشیدن آن در اطراف صفحه کنید. با انجام این کار، همه برنامه‌های گوشی شما شروع به تکان خوردن می‌کنند، سپس می‌توانید همچنان که این برنامه را نگه داشته‌اید، آن را روی برنامه دیگری بیندازید تا یک پوشه ایجاد کنید، یا برنامه را به لبه سمت راست صفحه بکشید تا صفحه بعدی ظاهر شود و برنامه را آنجا رها کنید.

اما اگر بخواهید همزمان بیش از یک اپلیکیشن را جابجا کنید، راه‌حل دیگری وجود دارد. بسیاری از مردم نمی‌دانند که شما می‌توانید این کار را انجام دهید، اما با این کار می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید. برای انجام این کار، روی یک برنامه ضربه بزنید و نگه دارید (ممکن است لازم باشد کمی آن را جابجا کنید) تا زمانی که برنامه‌های شما شروع به تکان دادن کند. سپس در حالی که هنوز انگشت خود را روی برنامه نگه داشته‌اید، از انگشت دیگری برای ضربه زدن به برنامه‌های دیگر اطراف آن استفاده کنید. پس از اینکه برنامه‌های خود را انتخاب کردید، می‌توانید آنها را به یکباره جابه‌جا کنید.

ویژگی PDF کردن صفحات وب
یکی دیگر از ویژگی‌های آیفون این است که شما می‌توانید هر صفحه وب را به یک فایل PDF تبدیل و آن را در دستگاه خود ذخیره کنید. برای انجام این کار، مرورگر در سافاری را در آیفون یا آیپد خود باز کنید، سپس به دنبال نماد اشتراک‌گذاری بگردید (این نماد به شکل مربعی است که یک فلش رو به بالا از آن بیرون می‌آید و احتمالاً در پایین صفحه نمایش شما قرار دارد). روی این نماد ضربه بزنید و یک منوی اشتراک‌گذاری ظاهر می‌شود، اما به دنبال کلمه «گزینه‌ها» در بالای این منو بگردید.

هنگامی که روی «گزینه‌ها» ضربه بزنید، می‌توانید از بین «ارسال به‌عنوان – خودکار، PDF یا بایگانی وب» ، PDF را انتخاب کنید. اکنون وقتی می‌خواهید یک صفحه وب را از طریق منوی اشتراک‌گذاری برای شخصی ارسال کنید، به یک سند PDF تبدیل می‌شود. می‌توانید این فایل را از طریق ایردراپ، پیام‌ یا ایمیل ارسال کنید یا اگر به دنبال گزینه «ذخیره در فایل‌ها» هستید، PDF را در دستگاهتان (در برنامه فایل‌ها) ذخیره کنید.

برای پیدا کردن برنامه فایل‌ها، پس از خروج از سافاری، انگشت خود را از بالای صفحه روی برنامه‌های معمولی خود به پایین بکشید تا برگه جستجو نمایان شود. اکنون کلمه “files” را جستجو کنید – نماد برنامه فایل‌ها یک برنامه سفید است و یک پوشه آبی روی آن قرار دارد، PDF را اینجا پیدا خواهید کرد، اگر نه، آن را در برنامه فایل‌ها جستجو کنید. این یک ویژگی مفید است، به‌ویژه برای دانش آموزانی که در حال جمع‌آوری فایل‌هایی برای تحقیق هستند که ممکن است برای خواندن نیاز به چاپ داشته باشند.

تماس‌ اضطراری از مخاطبان خاص
یکی دیگر از ویژگی‌های آیفون “Emergency Bypass” نام دارد که به شما امکان می‌دهد مخاطبینی را در آیفون خود انتخاب کنید که می‌توانند از قرار گرفتن تلفن شما در حالت بی‌صدا یا Do Not Disturb عبور کنند. این ویژگی برای شرایطی مناسب است که بخواهید فرزندتان یا یکی از اعضای مسن خانواده، همیشه بتواند با شما تماس بگیرد و مهم نیست که گوشی شما در چه حالتی تنظیم شده است.

کاربران اکنون می توانند مخاطبین خاصی مانند اعضای خانواده را تعیین کنند که حتی اگر آیفون در حالت «مزاحم نشوید» باشد، می‌توانند تماس بگیرند یا پیام ارسال کنند. برای دادن یک خط مستقیم به این مخاطبین خاص، به برنامه مخاطبین بروید، روی نام آنها ضربه بزنید، روی «ویرایش» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، روی «آهنگ زنگ» ضربه بزنید، سپس «Emergency Bypass» را روشن کنید. در این منو می‌توانید آهنگ زنگ مخصوص این شخص را هم انتخاب کنید.