10
آگوست

راههای افزایش سرعت کامپیوتر چیست؟ و چرا سرعت کاهش می یابد

راههای افزایش سرعت کامپیوتر

بالا بردن و افزایش سرعت کامپیوتر

هیچ چیز بیش از یک کامپیوتر کند کسل کننده نیست و سرعت کار را کاهش نمی دهد. راههای افزایش سرعت کامپیوتر چیست؟

برای بالا بردن و افزایش سرعت کامپیوتر می توانید از این ترفندها استفاده کنید تا کامپیوترتان را سریع و روان نگه دارید. اگر رایانه شخصی شما کند شده و وقت زیادی از شما می گیرد ، این ترفندها به بالا بردن سرعت کامپیوتر کمک می کنند.

1) از Microsoft Fix It استفاده کنید

Microsoft Fix ابزاری رایگان از طرف مایکروسافت است که به کاربران ویندوز 7 یا نسخه های قبلی کمک می کند تا بسیاری از مشکلات تعمیر و نگهداری ساده را پاک و انجام دهند.

2) مواردی را که در هنگام راه اندازی اجرا می شوند کاهش دهید

اگر راه اندازی رایانه شما مدت زمان زیادی طول می کشد ، اولین کاری که باید انجام دهید دیدن همه مواردی است که هنگام فشار دادن دکمه روشن شدن شروع می شود.

برای انجام این کار ، بر روی دکمه استارت کلیک کنید ، “run” را کلیک کنید و سپس “msconfig” را تایپ کنید. بر روی زبانه “Startup” کلیک کنید. بعضی چیزها را اجازه دهید به عنوان مثال ، آنتی ویروس شما. موارد دیگر ، مانند Adobe Acrobat یا Google Toolbar Notifier ، نیازی به راه اندازی با رایانه ندارید.

3) برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید

یکی دیگر از راههای افزایش سرعت کامپیوتر ، همراه با جلوگیری از شروع هر برنامه با ویندوز در رایانه ، باید برنامه هایی را که دیگر نیازی به آنها ندارید بررسی کنید و آنها را حذف کنید.

از کنترل پنل خود به ابزار حذف نصب (uninstall programs) دسترسی پیدا کنید و از آن برای حذف برنامه هایی که استفاده نمی کنید استفاده کنید.

 

4) درایو خود را تمیز کنید

با وارد کردن “cleanmgr.exe” در پنجره run، ه Disk Cleanup دسترسی پیدا می کنید. این جعبه “جستجوی برنامه ها و فایلها” است که هنگام ضربه زدن روی استارت ویندوز ، معمولاً در پایین سمت چپ بیشتر صفحه ها نشان داده می شود (اگرچه می توانید آن را به هر قسمت از صفحه منتقل کنید).

5) تغییر از Internet Explorer به Chrome را در نظر بگیرید

اگر از (Internet Explorer (IE به عنوان مرورگر وب خود استفاده می کنید ، وقت آن است که به روزرسانی کنید. گوگل کروم را دانلود کنید.

Chrome سریعتر و اشکالات کمتری نسبت به اینترنت اکسپلورر دارد. (با عرض پوزش از کاربران اینترنت اکسپلورر )

6) مرورگر خود را تمیز کنید

صرف نظر از نوع مرورگر شما ، باید مرتباً مرورگر خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن Chrome ، روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید ، سپس روی “Tools” ، سپس “Clean Browsing Data” کلیک کنید و سپس کادرهای سابقه ، کوکی ها و موارد پنهان شده را علامت بزنید.

7) بدافزار را اسکن کرده و حذف کنید

هر چیزی که با “mal” شروع شود باید متوقف شود. شما باید مرتباً سیستم خود را اسکن کنید تا از شر بدافزارهایی که باعث کند شدن سرعت رایانه شما می شوند خلاص شوید.

Comodo Cleaning Essentials ابزاری با بالاترین امتیاز است که این کار را انجام می دهد. Avast نیز مانند نورتون دارای ابزارهای رایگان است.

8) ویروس ها و نرم افزارهای جاسوسی را اسکن کرده و حذف کنید

علاوه بر انجام اسکن های منظم در رایانه برای یافتن بدافزار ، باید مرتباً ویروس ها و جاسوس افزارها را نیز اسکن کنید.